Zasady dobrej współpracy z opiekunką

Zasady dobrej współpracy z opiekunką

Gdy znajdziesz już odpowiednią opiekunkę, musisz zadbać także o to, by Wasza współpraca stale przebiegała bez zarzutu. Wbrew pozorom w dużym stopniu zależy to właśnie od Ciebie. Oto kilka najważniejszych zasad dobrej współpracy:

  • Utrzymaj profesjonalny dystans. Nigdy nie zwierzaj się opiekunce. Najlepiej nie przechodź z nią także na „ty”. Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli nie masz doświadczenia w zarządzaniu ludźmi. Pomoże Ci to znacznie w wyznaczaniu i egzekwowaniu obowiązków.
  • Określ przejrzyste zasady współpracy. Jasno wyznacz wszystkie obowiązki przyszłej niani. Dzięki temu unikniecie nieporozumień, a w razie niewywiązania się z obowiązków będziesz mogła racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego jesteś niezadowolona z jej pracy.
  • Nie rzucaj niani od razu na głęboką wodę. Pozwól jej poznać dziecko i Ciebie. Postaraj się spędzić z nią kilka dni, zanim opuścisz ją i dziecko na dłuższy czas.
  • Zadbaj o otwartość kontaktu. Bądź zupełnie szczera – mów od razu, co Ci się nie podoba ale nie wahaj się także pochwalić opiekunki, kiedy zrobi coś szczególnie dobrze. Dzięki temu wzbudzisz jej zaufanie.
Comments are closed.